Yükleniyor...
HAKKIMIZDA

Kendileri toprakla demirleşirken

eserleri günümüze kadar yaşayan ustalarımızın anısına…

Bir Demir Gösterisi

İlk çağlarda topraktan hayata geçen demir; örs, ateş ve usta ile buluştuğu günden beri önce zanaat, günümüzde ise geleneksel sanat olarak  yaşantımızda yerini almıştır. Mızraktan saray balkonlarına eski Türk evlerinde zarif cumbalardan, şamdanlara kadar ateşle olan her tutkulu dansında farklı şekillere bürünen demirin yüzyıllar içindeki yolculuğuna BDG 1995 yılında İstanbul’da katıldı. Çıktığımız demiryolunda geriye dönüp baktığımızda 2000'i aşkın sayıda iç dekorasyon amacıyla kullanılan farklı ferforje (Dekoratif Dövme Demir) ürünü müşterilerimizle buluşturduğumuzu gördük. Ayrıca bu süreiçinde, gelen isteklere uygun olarak bir çok yapının bahçe kapılarını, merdiven ve balkon korkuluklarını,cumbalarını, bahçe çevrelerini de ferforje ürünlerle gerçekleştirdik. Tümü BDG çatısı altında şekil bulan ve kendi el emeğimiz olan çalışmalarımızdan bir bölümünü sizlerle paylaşarak beğeninize sunuyoruz.

Ferforje dünyasında buluşmak dileğiyle…

Ferforje Çalışmalarımızdan Bazıları…

• 1998 yılından bu yana İngiltere’ye özel tasarım iç dekorasyon ürünleri ihracatı. Azerbaycan, Türkmenistan ve Moldovya gibi ülkelerdeki kişi ve kuruluşların ferforje ürün taleplerini karşılama.

• Ferforjeden iç ve dış dekorasyon konusunda sektörde hizmet veren veya talep eden kişi ve kurumlarla çözüm ortağı yapma.

• Pierre Loti (Eyüp), Feshane Binası, İngiliz Konsolosluğu (İstanbul Tesisleri), gibi yapılanların ferforje dış dekorasyon çalışmaları.

• Bahçeşehir, Alarko 2000, Göksu, Anadoluhisarı, Zekeriyaköy, Nakkaştepe, Esenkent, Çengelköy gibi sitelerde bulunan bazı konutlarda iç ve dış dekorasyon çalışmaları.

• Maxi Home, Tibot (Azerbaycan), Mr. Bricologe gibi hipermarketlerin ve bazı mağazaların satış amaçlı ürün talebini karşılama.

• Çekmeceli Et Lokantası, Kaptan Tatil Köyü, Antik Börek, Ardıç Cafe, Keban Hotel, Bahçeşehir İskender, Kırali Ayakkabıcılık, Dilson Hotel, Şenköy Avize, Karmen Çiçekçilik vb. kuruluşların dekorasyon amaçlı ürün taleplerini gerçekleştirmek.

• Fuar ve teşhir standlarında ferforje ürün tercih eden kurumların ürünlerini sağlama.

Olarak sayılabilir.

Bu çalışmalarımızdan bir kısmını kataloğumuzda ve daha fazlasını www.ferforjesepeti.com sitemizde görebilirsiniz.
 

© 2018 Ferforje Sepeti. Her Hakkı Saklıdır. TTR BİLİŞİM